Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Nasz Opałek 2G ;-)

wpisy na blogu

Co tu robić...?

Blog:  marzenabartek
Data dodania: 2013-03-19
wyślij wiadomość

...cały czas zimno... Chyba zima tak szybko nie odejdzie... Mimo wszystko postanowiliśmy rozłożyć styropian na podłodze w gabinecie, także pokoik prawie ukończony. Starałem się by nie było mostków i udało się :-) Tylko nie wiem, czy ten styropian musi być tak mocno pościskany i przyległy do tej dylatacji, czy może być tak luźno... nie mam pojęcia, czy ma to jakieś znaczenie...?

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Udało się również przeprowadzić kabel od anteny na zewnątrz budynku w rurce wole to zrobyć teraz, żeby później żadnych kabli nie puszczać w listwach przypodłogowych...

blog budowlany - mojabudowa.pl

A na koniec postu pytanie do blogowiczów. Czy daje się tę taśmę dylatacyjną przy wyjśiu tarasowym, czy lepiej jest zrobić wylewkę pod same drzwi, żeby później okno "nie skakało" przy zamykaniu? Pytam bo różnie ludzie tworzą:-)

blog budowlany - mojabudowa.pl

4Komentarze
bellino  
Data dodania: 2013-03-19 16:54:46
my dylatacje mamy przy każdych drzwiach balkonowych (mamy 3 drzwi) i jest ona położona tak trochę na półokrągło nawet (zrobię zdjęcie w sobotę). Teraz na zdjęciu będzie już obcięta, ale będzie ją widać jeszcze :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-19 17:18:04
A to bardzo jestem ciekawy jak to może wyglądać na półokrągło :-) Chętnie zobaczę to zdjęcie.
odpowiedz
Odpowiedź do bellino
Data dodania: 2013-03-19 18:16:56
dobrze, ze mimo tej wstretnej pogody na zewnatrz, w waszym domku prace ida do przodu :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-19 18:37:07
Ohh... idzie, ale strasznie mozolnie... z niecierpliwością czekamy na lepszą pogodę. Chyba następnym razem jakiegoś grzańca trzeba będzie zrobić :-)
odpowiedz
Odpowiedź do poludniowaiskierka

Kolejne zimowe zakupy ;-) I kolejne pytania ;-)

Blog:  marzenabartek
Data dodania: 2013-03-14
wyślij wiadomość

Już niedługo startujemy z instalacjami wewnątrz domku, dlatego trzeba było zakupić troszkę materiałów by przygotować posadzki. Ale jak już na pierwszy plan poszedł styropian to postanowiliśmy kupić na cały domek także nasz garaż się troszkę zapełnił ;-) Styropian na elewację budynku jak i na podłogi jest z jednej firmy. Na piętrze będzie styropian o gruboći 4 cm. EPS 100-038 słyszłem, że nawet może być i cieńszy bo tu chodzi tylko o akustykę. Na parterze będzie 2 x po 5 cm. bardziej twardszy i cieplejszy EPS 200-036. A na elewacji taki grafitowy 15 cm. o współczynniku EPS 031. Do tego folie, listwy startowe (różne mity na ich temat krążą) i taśma dylatacyjna...

Oto nasz składzik ;-)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jako, że po stronie inwestora jest rozłożenie foli i styropanu na podłodze to może macie jakieś cenne informacje podpowiedzi na ten temat, np. czy rurki mogą być pod folią (te od wody nie od podłogówki), czy muszą być na foli, albo co z oknami tymi przy posadzce. U nas stoją na klinach oprócz tego nawtykany jest styropian i zapianowane... nie mamy tam żadnej podmurówki... Nie wiem czy może tak zostać, czy nie lepiej wydłubać styropian i jakieś bloczki tam wkleić... ???

Tutaj wygrzebałem takie zdjęcie poglądowe jeszcze z etapu tynków

blog budowlany - mojabudowa.pl

7Komentarze
Data dodania: 2013-03-14 21:35:23
Nasze rurki są pod folią...w niektórych miejscach między rurki i styropian dawaliśmy piankę, żeby trochę usztywnić i wyrównać...
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-14 21:52:02
W takim razie zrobimy tak samo, obłożymy rurki styropianem, a przestrzeeń między nimi zapianujemy. Natomiast co z folią...??? Wiem, że na parterze daje się podwujnie, łączeń chyba nie trzeba kleić...??? A na piętrze też jest wymagana? Niektórzy dają, a niektórzy nie... Jak jest poprawnie???
odpowiedz
Odpowiedź do poliklet
Data dodania: 2013-03-15 22:06:57
Na parterze folia podwójnie i z całego kawałka od ściany do ściany, ale największa była 6m więc w jednym miejscu jest łączenie ale daliśmy duży zakład i dwie folie na przemian. Na piętrze daliśmy folię tylko na styropianie, żeby się beton nie przykleił i ostatnio przy kuciu stropu cieszyliśmy się że była, bo ładnie wylewka odeszła...ale nie każdy kuje....w łazienkach na górze daliśmy folię w razie jakiegoś przecieku, ale chyba raczej profilaktycznie, bo hydraulik radził.
odpowiedz
Odpowiedź do marzenabartek
przemki  
Data dodania: 2013-03-14 21:36:04
Rurki jak najbardziej mogą być pod folią natomiast okna podmurowywaliśmy a potem laliśmy wylewki. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-14 21:46:45
A to byłby błąd gdybyśmy zrobili wylewki bez podmurowania?
odpowiedz
Odpowiedź do przemki
Data dodania: 2013-03-15 10:12:08
co do cm styropianu obliczcie dobrze poziomy. W salonie okna nie wyglądają aby były usadowione wysoko na moje oko jest to około 12-15 . Dasz 10 cm styro + min 7-8 wylewki + jakaś podłoga deska parkiet -2 cm płytki 1,5 cm , panele z podkładem około 0,8 cm. To samo dotyczy góry Na piętro daj 2 cm a jeżeli na parterze miejsce lepiej dać te dodatkowe 2 cm Pod okno lepiej wmurować cegłę. Ona ciężkie dobrze jak będą miały solidne wsparcie. Gendera robi dobry styropian gratuluje wyboru. folja. - raczej pod folie rurek nie upakujesz pierwsza warstwa foli na rury, styropian, w miejscach gdzie jest dużo rur i jest problem z położeniem styropianu można wysypać keramzyt. i drugą warstwa folii. łączenia zakładka min 15 cm. Folia na górze ma ewentualne zadanie hydroizolacji czyli można położyć nad łazienką
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-15 10:39:27
Poziomy mamy już ustalone. Na dole jest 17 cm. do okna, czyli na styk. Pod te nieotwieralne okna można jeszcze z 1 cm. nadlozyc,ale nie jestem pewien co do tych wyjsciowych na taras... może fachowcy coś podpowiedzą... A teraz co do podmurowania okien. U nas bardzo stabilnie są osadzone. Wiem, że u niektórych się wyginają my z tym problemu nie mamy. Teraz pytanie czy tam wiaterek nie będzie hulał później...???
odpowiedz
Odpowiedź do maopalek

Na Was zawsze można liczyć - nurtujące pytanie.

Blog:  marzenabartek
Data dodania: 2013-03-12
wyślij wiadomość

Wraz z nowym zakupem pojawiło się pytanie. Kupiliśmy dwa stelaże do bidetów łązięki na parterze i jednej na poddaszu. Tak wygląda nasz nowy nabytek.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na dole z jego ustawieniem nie było problemów gdyż tam ściana jest równa, natomiat u góry już tak wesoło nie było... Jest tam komin otynkowany do którego można spokojnie przeczepić haki od stelażu. Od począdku myśleliśmy, że będzie w ten sposób...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jednak teraz widać, że jak dojdzie ocieplenie poddasza wolelibyśmy mieć troszkę więcej przestrzeni nad głową w miejscu gdzie będzie bidet. Dlatego chcielibyśmy go przesunąć w prawo... i tu pojawia się pytanie. 

Czy stelaż może być zawieszony jedną kotwą jakieś 10 cm. od ściany z lewej strony, a z prawej do ścianki działowej która jest w głębi jakieś 20 cm. ??? Z lewej strony by nie było problemu natomiast z prawej ten hak czy tam kotwa mogła by zostać przykręcona do ściany (ta co jest w zestawie orginalna) natomiast ten pręcik nagwintowany wymienić na dłuższy ??? W orginale ma jakieś 18 cm. a ja bym potrzebował 38 cm. Można je spokojnie kupić w sklepie to chyba tzw. szpilki czy jakoś tak... Poniżej zdjęcie jak chcielibyśmy mieć zamontowany stelaż. Rura spustowa znazłaby się wtedy w lini ze środkiem stelaża. A tą małą rurką proszę się nie sugerować (jest zaślepiona) będzie później przyłączona do wanny...

blog budowlany - mojabudowa.pl

10Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-03-12 20:14:08
nie znam sie za bardzo ale myśle że śmiało mozna by wykonac takie rozwiązanie.może aby dobrze zamocować ten dłuższy pręt to można zastosować kotwe chemiczną.najlepiej zapytajcie kierbuda lub mam nadzieje ze odezwą sie jacyc specjaliści.pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-12 20:19:11
dziękuje za podpowiedź, jestem podobnej myśli... może jeszcze kotoś się odezwie co miał do czynienia z podobną sytuacją...
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
bellino  
Data dodania: 2013-03-12 20:26:57
my mamy oddalony od ściany więcej niż 20 cm. Widać na zdjęciu http://www.bellino.mojabudowa.pl/galeria.php#27,5 więc się da, a czego oni użyli żeby to zamontować, to nie mam pojęcia, ale jeśli chcesz to się dowiem :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-12 20:42:39
kurcze fajnie by było gdyby było wiadomo jak to jest zamontowane ;-) Tak u Was ze zdjęcia widać jakby te szpilki obie były przedłużone, ale nie wiem czy te kotwy są te co były przy stelażu oryginalne, czy jakieś inne... :///
odpowiedz
Odpowiedź do bellino
oasis
Data dodania: 2013-03-12 21:05:32
Oczywiscie ,ze mozna , sa do tego takie dlugie sruby lub mozna to umocowac za pomoca wygietego plaskownika w litere"u" i za pomoca takiej zlaczki polaczyc sciane i ta niebieska czesc stelazu.
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-12 21:17:58
No to myślę, że już wszystko jasne ;-) Na śrubie by było łatwiej, ale na płaskowniku bardziej stabilniej chyba, że to nie robi większej różnicy.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2013-03-12 22:07:39
stelaż pod tron jest :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-12 22:31:20
Tak jest ;-) Ale póki co najważniejszy montaż, żeby później z tronu nie spaść hehe...
odpowiedz
Odpowiedź do bubulowe64
Data dodania: 2013-03-12 22:25:36
Albo przedłużyć komin ścianką, lub murkiem i do niego mocować, bo i tak będzie zabudowany. Będzie jakby szerszy komin, a dodatkowo wnęka nad wc może być głębsza w tym miejscu...U nas będzie mocowany do ścianki działowej z KG tylko w środku ścianki będzie wzmocnienie w tym miejscu.
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-12 22:38:38
I nad takim rozwiązaniem też już myślałem, ale niedługo ekipa będzie wchodziła i wykonywała całą instalację w domu, a ja jak teraz pokleje te bloczki to mi "szlak" tarfi klej przy tej temperaturze bo my jeszcze nie grzejemy, a zimnooo.... :(
odpowiedz
Odpowiedź do poliklet

Pompa Ciepła

Blog:  marzenabartek
Data dodania: 2013-03-11
wyślij wiadomość

Decyzja podjęta, oferta przygotowana! Będzie Pompa ciepła!

Mamy nadzieję, że podjeliśmy słuszną decyzję. Byliśmy w kilku domkach ogrzewanych właśnie takim sposobem. Wiadomo, że każdy chwali swoje i każdy jeden sposób ogrzewania jest dobry i najtańszy. Nas do tego przekonały rachunki za użytkowanie PC. Cena... hymm... dość spora, jednak my nie patrzymy na to kiedy nam się to "zwróci" i na nic nie będe patrzał pod takim kątem.

Dość ważne jest to a właściwie dla nas najważniejsze, że zostanie ta usługa wykonana kompleksowo przez jedną firmę. Także rurki pod podłogę nie będą kupione w nomi, obi, castoramie czy liroju, jakiś Stefan nie będzie robił odwiertów, Zenek kładł podłogówk,i a pompa nie bedzie kupiona na allegro. Wszystko zostanie dobrze obliczone i dobrane by później jeden na drugiego nie zwalal winy, a ja żebym później nie musiał wypisywać na forach, że nie moge nagrzać domu itp.

Jeśli chodzi o nazwę pompy jest  to AlphaInnotTec WZ S 81H/K z chłodzeniem pasywnym. Jest to niemiecka, a dokładnie bawarska firma. W urządzeniu jest zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 200 litrów. Możliwa do uzyskania na zasilaniu temperatura do 65 °C.

Samo użądzenie wygląda tak...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Posiada luxtronik dzięki któremu można łatwo, szybko oraz intuicyjnie pouszukać, posprawdzać, pozmieniać to co nas interesuje...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzięki chłodzeniu pasywnemu (działa na zasadzie klimatyzacji) będziemy mieli przyjemny chłód w domu co ważne jest szczególnie latem na poddaszu...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na nasz domek przewidziane jest około 180 m/k podłogówki. Jeśli chodzi o dolne źródło będzie to kolektor pionowy dwa odwierty po 100m łącznie 200mb. Cała inwestycja będzie rozłożona na trzy etapy. Pierwszy to odwierty i wejście do budynku, drugi rozprowadzenie rurek, rozdzielni itp. no i trzeci montaż pompy.

7Komentarze
Data dodania: 2013-03-11 19:15:34
Gratuluję kolejnemu blogowiczowi który zdecydował się na pompę ciepła.."mimo wszystko" ja tak to nazywam....:) akurat ten model pierwszy raz widzę ale ciekawy...Pozdrawiam i wytrwałości w realizacji planów życzę.
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-11 19:50:47
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;-) Mam nadzięję, że już nie będziemy musieli podejmować żdanych bardziej poważnych decyzji od tej, bo przyznam, że na PC to jest się bardzo trudno przełamać a im więcej się czyta to co ludzie piszą w internecie to naprawdę idzie "zgłupieć"
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-11 19:57:14
:)
Większość tych komentarzy można sobie odpuścić ...:) przeważnie głos zabierają tam ludzie którzy nie mieli i nie mają do czynienia z PC a wyrażają swoją opinię....zwykle jest to .."kiedy ona się zwróci"...co do użytkowania instalacji obsługi to naprawdę jest bardzo niewiele wiadomości ...do tej pory czasem dzwonię do serwisanta jeśli chcę go spytać np. o krzywą grzania ustawienia...itp. bo w necie po prostu tego nie ma.
odpowiedz
Odpowiedź do marzenabartek
Data dodania: 2013-03-11 20:09:43
Tak, szczera prawda i to przez takich ludzi człowiek nie wie co dalej robić. My się bardziej nastawiamy na bezobsługowość i wygodę, jak dla mnie może ona zużywać tyle prądu co ekogroszku, czy drewna oczywiście jak będzie mniej to lepiej. Jak cena będzie ta sama też będzie dobrze, bo nie będe musiał tego drewna zamawiać przywozić, rąbać wnosić podkładać itd. Z ekogroszkiem też nie jest do końca tak ciekawie bo gdybyśmy my chcieli mieć taki piec (prawie bezobsługowy) to ten ekogroszek też powinniśmy kupować gdzieś w granicach 1000 zł. za tonę a nie 600 zł. Tak słyszłem od znajomego co ma taki piec i teraz kombinuje, bo jeden się nie spala dobrze drugi ma jakąś kaloryczność inną jeszcze inny duzo popiołu zostawia czy komin zatyka (chyba, że to u nas jakiś "trafiony" ten groszek jest)
odpowiedz
Odpowiedź do tyberiuszmalopolska
Data dodania: 2013-03-11 20:15:42
A z tą krzywą grzewczą jeszcze się tak nie wtajemniczałem, ale wiem, że strasznie ciężko na początku jest ją ustawić...:/ Jak już ją założymy to mam trzech znajomych dokładnie z takimi samymi pompami także myślę, że wspólnymi siłami się to uda, albo chociaż ktoś coś podpowie ;-)
odpowiedz
Odpowiedź do tyberiuszmalopolska
my-home  
Data dodania: 2013-03-12 11:30:30
Na pewno będziecie zadowoleni z PC. Trzeba tylko wykonać porządne izolacje w budynku aby nie było za dużo strat ciepła. Wyczytałem gdzieś w necie, że przy chłodzeniu pasywnym nie powinno się układać podłóg z paneli itp. ponieważ zachodzi kondensacja między posadzką a panelami i wilgoć może zniszczyć panele. Chłodzenie pasywne podobno sprawdza się przy kaflach lub kamiennych posadzkach. Pozdrawiam i życzę udanych decyzji:)
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-12 14:40:59
U nas na parterze będą wszędzie kafle, tylko w gabinecie na dole panele, a na górze tylko w łaziece i pralni będą płytki natomiast w pokojach panele, a to przeważnie na górze sie tak nagrzewa latem. Podobno sa jakies specjalne panele pod podlogowke i cena ich tez jest specjalna :-) Może dzięki tym panelom nie będzie zachodzić ta wspomniana kondensaja...
odpowiedz
Odpowiedź do my-home

Porządki i niespodzianka w posadzce

Blog:  marzenabartek
Data dodania: 2013-03-10
wyślij wiadomość

Już myślałem, że zima sobie poszła, a tu niespodzianka bo chyba na jakiś tydzień jeszcze do nas wróciła. A w naszym domku nadszedł czas na porządki głównie czyszczenie posadzek po tynkarzach, którzy nabrudzili. Sprzątając w kotłowni trafiłem na niemiłą niespodziankę. Cały czas byłem przekonany, że mamy odpływ wody w kotłowni, a tu zonk! Cały czas w podłodze był kołnierz z rury PCV specjalnie po to by przy zalewaniu podłogi nie zalali mi odpływu, a tu jakaś sierotka musiała trącić ten kawałek rurki i go przestawić. Jak zabrałem kołnierzyk i grzebałem tam śrubokrętem i młotkiem nie mogłem znaleźć odpływu - wtedy zgłupiałem i zwątpiłem czy tam był ten odpływ. A teraz dlaczgo i czy warto robić zdjęcia? Poszukałem troszkę w archiwum no i znalazłem. Okazało się, że odpływ jest ale jakieś 20 cm. od miejsca w którym powinien być! Lekko poddenerwowany zacząłem kuć obok dziurę no i odpływ się ukazał. Tak więc róbcie zdjęcia bo czasami się przydadzą, a my i tak wszystkiego nie przypilnujemy. Poniżej fotorelacja z małego zamieszania...

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

3Komentarze
Data dodania: 2013-03-10 20:18:18
No zdarza się. U nas podcieka piwnica i dzięki zdjęciom robionym rok temu jeszcze przy wykopach piwnicy, wiem dlaczego podcieka. W archiwalnych zdjęciach widać jak byk, że nie została zatkana drena ( pozostałość po polu uprawnym).
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-13 16:54:40
he he to tak jak u nas pod wylewką zginął przewód do lampy w sypialni, ale mąż po zdjęciach poszukał i znalazł gdzie mniej więcej kuć, no i był. ;)
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-13 17:50:38
No tak to już jest, trzeba uważać na tych łobuzów. Jak się zdjęć nie porobi,a później coś zginie no to jest problem. Na początku byłem troszkę zły, ale teraz mnie to śmieszny :-)
odpowiedz
Odpowiedź do mira-grzes
marzenabartek
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 169794
Komentarzy: 378
Obserwują: 110
On-line: 9
Wpisów: 155 Galeria zdjęć: 565
Projekt OPAŁEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - wielkopolska
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2017 lipiec
2015 sierpień
2015 maj
2015 luty
2015 styczeń
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 kwiecień
2013 marzec
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2011 sierpień
2011 czerwiec
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik